2018 m. vasario 25 d., sekmadienis

Knygų mugės pirkiniai 2018

Šiemet buvo šeštas kartas iš eilės, kai buvau Vilniaus knygų mugėj :D Kiekvienais metais sakau, kad tikriausiai nevarysiu, nes knygų namie turiu į valias, kurias noriu perskaityt, bet gaunasi taip, kad apsilankau :D Ne išimtis ir šiais metais. Sakyčiau, kad šiemet knygų nusipirkau panašiai kaip ir kiekvienais metais.

Taigi, šių metų pirkiniai:

  • Beata Tiškevič "Vyvenimas" Prieš knygų mugę apie šią knygą nežinojau beveik nieko, bet likus porai dienų pasiskaičiau komentarus ir susigundžiau įsigyti. "Obuolio" leidykoj pamačius šios knygos kainą (15 eurų) vos akys neišsprogo, bet vis tiek nusprendžiau įsigyti. Be to, pati Beata kaip tik tuo metu dalijo autografus, tad ir aš nors kartą paprašiau parašo bei nusifotkinau su ja :) Turiu nuojauta, kad man ši knyga patiks.


  • Andrius Užkalnis "Minčių srautas" Pastaruoju metu skaičiau Užkalnio straipsnius apie jo aplankytus restoranus ir kavines bei postus Facebook'e, tad po ilgų dvejonių nusipirkau (mama sakė, kad geriau nepirkčiau jo nęsamonių xD) šią naujausią jo knygą. Jau spėjau perskaityti keletą puslapių ir galiu pasakyti, kad man patinka :) Knyga tikrai stora (538psl.), tad manau jos man užteks tikrai ilgam  :D Be to, ir  kainos santykis (12 eurų) palyginus su jos storumu ir turiniu yra labai padorus. Beje, nors Užkalnis abi dienas, kurias buvau (penktadienį ir šeštadienį) dalijo autografus, tačiau prie jo neišdrįsau prieiti.
  • Andrius Užkalnis "Naujųjų laikų evangeliją pagal Užkalnį" Kita Užkalnio knyga, kurią sugalvojau nusipirkti dieną prieš :D Pamačius jos kaina (4 eurai) nedvejodama paėmiau į rankas. Sudomino pats jos turinys - knygoje pasakojama apie gyvenimą prie sovietų, kas man yra tikrai įdomu (kaip bebūtų keista). Nors ir yra antra knygos dalis, kuri kainavo irgi keturis eurus, tačiau pradžiai paėmiau pirmą dalį.
  • Bruce H. Lipton ir Steve Bhaerman "Spontaniška evoliucija" Šią knygą radau bukinistų pasaže. Pats aprašymas ir turinys visai sudomino, tad nusprendžiau įsigyti. Kainavo 3,5 euro.
  • "Geros manieros - pusė karjeros" Šią mažą knygutę taip pat radau bukinistuose. Pamačiau, kad joje yra gana nemažai naudingų etiketo patarimų (kaip užmegzti naujas pažintis, kaip elgtis prie stalo, teatre, restorane, kaip rengtis, kai esi pakviestas į oficialų pobūvį ir panašiai), kas tikrai manau yra reikalinga žinoti. Kainavo 0,90 euro.
  • "Ispanų kalba per 24 valandas" Kadangi mokausi ispanų kalbos (tiesa, šiuo metu savo mokymąsi esu labai apleidusi) nusprendžiau įsigyti šį vadovėlį, nes yra šiaip naudingų pratimų, žodžių ir tekstų skaityti. Taip pat yra ir CD diskas. Kainavo viso labo 5 eurus (bukinistų pasaže). 
  • Alfredas Bumblauskas, Alfonsas Eidintas, Antanas Kulakauskas, Mindaugas Tamošaitis "Lietuvos istorija kiekvienam" (2018m.). Knygą pirko mama ir man labai patinka tiek knygos dizainas, dydis (ji gana nedidukė), iliustracijos, tiek pats turinys. Jau šiandien perskaičiau keletą puslapių ir skaitysiu toliau, nes reikia pasimokyti istorijos olimpiadai, kuri jau bus poryt. Pasakyčiau, kad viskas knygoje parašyta labai aiškiai, suprantamai, glaustai, bet tuo pačiu ir informatyviai. Taip pat yra keletas žemėlapių bei lentelių (viena iš jų yra svarbiausios Lietuvos istorijos datos). Tiesa, kainos mama nepamena, bet sako, kad daugiau nei 10 eurų.
  • Taip pat mamukas nupirko man du blonknotus popieriaus iš "Nieko rimto". Didesnis yra su Vilniaus katedros vaizdu, kuris man yra labai gražus (kaina 1 euras). Mažesnio kaina 0,5 euro.
  • Nemokamai pasiėmiau tris "Pašvaistės" žurnalo numerius. Pasirodo, kad tai  kultūros žurnalas, kurį rašo jaunimas. Niekada apie jį nebuvau girdėjus, tad bus įdomu paskaityti. 
  • Pasiėmiau ir dvi gražias atvirutes bet kelis skirtukus, kurių nėra nuotraukoje. 

Tiek apie knygų mugės pirkinius. Apie pačią mugę norėtųsi pasakyt, kad gaila, jog nebuvo galimybės sudalyvauti jokios knygos pristatyme ir konferencijoj, dar labai norėjau penktadienį pamatyt robotuką humanoidą Peterį, tačiau jo nemačiau :( Užtat muzikos salėj pasiklausiau Monique ir Domanto Razausko su grupe "Vos vos". Tiesa, jo muzikos niekad nebuvau klausiusi ir besiklausant nelabai paliko įspūdį. 

Šių metų knygų mugė paskatino mane daugiau domėtis knygomis ir daugiau laisvo laiko skirti skaitymui, o ne naršymui internete, tad tikiuosi šiais metais bus daugiau noro bei motyvacijos skaityti grožinę ir negrožinę literatūrą :) 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą